Home  > PC Parts  > Computer Parts  > Memory (RAM)  > DDR5 RAM > Team 32GB (2x16GB) FF4D532G6400HC40BDC01 T-Force Delta RGB White CL40 6400MHz DDR5 RAM
Team 32GB (2x16GB) FF4D532G6400HC40BDC01 T-Force Delta RGB White CL40 6400MHz DDR5 RAM
  • Team-32GB-2x16GB-FF4D532G6400HC40BDC01-T-Force-Delta-RGB-White-CL40-6400MHz-DDR5-RAM-2
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 8hrs and 24mins
SPECIFICATIONS:
Module Type
DDR5 288 Pin   non-ECC Unbuffered DIMM
Frequency
6400
Latency
CL40-40-40-84
Capacity
16GBx2
Data Transfer   Bandwidth
51,200 MB/s
(PC5 51200)
Voltage
1.35V
Compatibility
Intel: Z690 / B660
Dimensions
46.1(H) x 144.2(L) x 7(W)mm
Warranty
Lifetime warranty
  • Product Name: