Home  > PC Parts  > Computer Parts  > Fans and Accessories  > 120mm Case Fans > Asus TUF Gaming TF120 120mm ARGB PWM White Fan - Single Fan (TUF-GAMING-TF120-WHT-ARGB)
Asus TUF Gaming TF120 120mm ARGB PWM White Fan - Single Fan (TUF-GAMING-TF120-WHT-ARGB)
Compact 120x120x25 mm fan with Advanced FDB bearing, 1900 rpm speed, 76 CFM airflow, 2.5 mm H2O pressure, 29 dB(A) noise, 2.88 W power (0.24 A, 5-13.2 V start @5 V) and Aura Sync lighting.
  • 120mm-Case-Fans-Asus-TUF-Gaming-TF120-120mm-ARGB-PWM-White-Fan-Single-Fan-TUF-GAMING-TF120-WHT-ARGB-5
  • 120mm-Case-Fans-Asus-TUF-Gaming-TF120-120mm-ARGB-PWM-White-Fan-Single-Fan-TUF-GAMING-TF120-WHT-ARGB-2
  • 120mm-Case-Fans-Asus-TUF-Gaming-TF120-120mm-ARGB-PWM-White-Fan-Single-Fan-TUF-GAMING-TF120-WHT-ARGB-3
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 7hrs and 33mins
120mm-Case-Fans-Asus-TUF-Gaming-TF120-120mm-ARGB-PWM-White-Fan-Single-Fan-TUF-GAMING-TF120-WHT-ARGB-1
SPECIFICATIONS:
Fan Size
120 x 120 x 25 mm
Fan Bearing
Advanced FDB
Fan Speed
1900 rpm (+/-10%)
Fan Airflow
76 CFM
Fan Pressure
2.5 mm H2O
Fan Noise Level
29 dB(A)
Fan Input Power
2,88W
Fan Operating Voltage
5V-13.2V
Fan Starting Voltage
5V
Fan Input Current
0.24A
AURA Sync
AURA Sync
  • Product Name: