Home  > PC Parts  > Computer Parts  > Memory (RAM)  > DDR5 RAM > Corsair Vengeance 96GB (2x48GB) C38 5200MHz DDR5 RAM - Black (CMK96GX5M2B5200C38)
Corsair Vengeance 96GB (2x48GB) C38 5200MHz DDR5 RAM - Black (CMK96GX5M2B5200C38)
96GB (2 Γ— 48GB) Vengeance DDR5 kit, PC5-41600 (DDR5-5200) with XMP 3.0, 38-38-38-84 latency at 1.25 V, black aluminum heat spreader, no fan, 288-pin DIMM, compatible with Intel 600/700 series.
  • Corsair-Vengeance-96GB-2x48GB-C38-5200MHz-DDR5-RAM-Black-CMK96GX5M2B5200C38-6
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 10hrs and 2mins
Corsair-96GB-2x48GB-CMK96GX5M2B5200C38-Vengeance-C38-5200MHz-DDR5-RAM-Black-1
SPECIFICATIONS:
Fan Included
No
Memory Series
VENGEANCE DDR5
Memory Type
DDR5
PMIC Type Overclock
PMIC
Memory Size
96GB (2 x 48GB)
Tested Latency
Tested Voltage
1.25V
Tested Speed
5200
Memory Colour
BLACK
SPD Latency
SPD Speed
4800MHz
SPD Voltage
1.1V
Speed Rating
PC5-41600 (DDR5-5200)
Compatibility
Intel 600 Series,Intel 700 Series
Heat Spreader
Aluminum
Package Memory Format
DIMM
Performance Profile
XMP 3.0
Package Memory Pin
288
  • Product Name: