Home  > Mobile Phones & Digital  > Mobile Phone Accessories  > Power Banks > CUKTECH PB200 85W 15 SE 20000mAH Power Bank (CUK-P200XGLGR)
CUKTECH PB200 85W 15 SE 20000mAH Power Bank (CUK-P200XGLGR)
  • Power-Banks-CUKTECH-PB200-65W-15-SE-20000mAH-Power-Bank-CUK-P200XGLGR-5
  • Power-Banks-CUKTECH-PB200-65W-15-SE-20000mAH-Power-Bank-CUK-P200XGLGR-3
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 14hrs and 51mins
Power-Banks-CUKTECH-PB200-65W-15-SE-20000mAH-Power-Bank-CUK-P200XGLGR-1
Power-Banks-CUKTECH-PB200-65W-15-SE-20000mAH-Power-Bank-CUK-P200XGLGR-2
SPECIFICATIONS:
Rated Capacity
20000mAh
Cell Capacity
72Wh/73.44wh 14.4V
Battery Type
Lithium-ion battery
Input
IN1 (Type-C1) 5V=3A 9V=3A 12V=3A 15V=3A 20V=3.25A
Output
OUT1(Type-C1) 5V=3A 9V=3A 12V=3A 15V=3A 20V=3.25A 5-11V=6.1A 67W MAX
OUT2(Type-C2) 5V=3A 9V=3A 5-11V=3A 33W MAX
OUT3(USB-A1) 5V=3A 9V=3A 5-11V=3A 33W MAX
  • Product Name: