Home  > Mobile Phones & Digital  > Mobile Phone Accessories  > Power Banks > CUKTECH PB200P 15 150W 20000mAH Power Bank (CUK-PB200GLBK)
CUKTECH PB200P 15 150W 20000mAH Power Bank (CUK-PB200GLBK)
  • Power-Banks-CUKTECH-PB200P-15-150W-20000mAH-Power-Bank-CUK-PB200GLBK-9
  • Power-Banks-CUKTECH-PB200P-15-150W-20000mAH-Power-Bank-CUK-PB200GLBK-2
  • Power-Banks-CUKTECH-PB200P-15-150W-20000mAH-Power-Bank-CUK-PB200GLBK-4
  • Power-Banks-CUKTECH-PB200P-15-150W-20000mAH-Power-Bank-CUK-PB200GLBK-5
  • Power-Banks-CUKTECH-PB200P-15-150W-20000mAH-Power-Bank-CUK-PB200GLBK-6
  • Power-Banks-CUKTECH-PB200P-15-150W-20000mAH-Power-Bank-CUK-PB200GLBK-7
  • Power-Banks-CUKTECH-PB200P-15-150W-20000mAH-Power-Bank-CUK-PB200GLBK-3
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 14hrs and 51mins
Power-Banks-CUKTECH-PB200P-15-150W-20000mAH-Power-Bank-CUK-PB200GLBK-1
SPECIFICATIONS:
Rated Capacity
11500mAh(5V/6A)
Cell Capacity
71.5Wh/73Wh 14.6V
Battery Type
Lithium-ion battery
Input
IN1(Type-C1) 5V=3A 9V=3A 12V=3A 15V=3A 20V=4.5A
Output
OUT1 (Type-C1) 5V=3A 9V=3A 12V=3A 15V=3A 20V=6A 120W MAX
OUT2 (Type-C2) 5V=3A 9V=3A 12V=2.5A 5-11V=3A 33W MAX
OUT3 (USB-A1) 5V=3A 9V=2.23A 12V=1.67A 5-11V=3A 33W MAX
Multi-port
5V=6A (OUT1 5V=3A OUT2 5V=1.5A OUT3 5V=1.5A)
9V=6A (OUT1 9V=3A OUT2 9V=3A)
12V=5.5A (OUT1 12V=3A OUT2 12V=2.5A)
15V=3A (OUT1 15V=3A)
20V=6A (OUT1 20V=6A 120W MAX)
  • Product Name: