Home  > PC Parts  > Computer Parts  > Memory (RAM)  > DDR4 RAM > G.Skill 16GB (2x8GB) F4-3600C18D-16GTRS Trident Z Royal RGB 3600MHz CL18 DDR4 RAM
G.Skill 16GB (2x8GB) F4-3600C18D-16GTRS Trident Z Royal RGB 3600MHz CL18 DDR4 RAM
  • 61605_thumb_P_1640147644539
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 20hrs and 49mins
Capacity
16GB (8GBx2)
Multi-Channel Kit
Dual Channel Kit
Tested Speed
3600MHz
Tested Latency
Tested Voltage
1.35V
Registered/Unbuffered
Unbuffered
Error Checking
Non-ECC
SPD Speed
2133MHz
SPD Voltage
1.20V
Additional Notes
Rated XMP frequency   & stability depends on MB & CPU capability.
  • Product Name: