Home  > PC Parts  > Computer Parts  > Memory (RAM)  > DDR4 RAM > G.Skill 32GB (2x16GB) F4-3600C18D-32GTZN Trident Z Neo for AMD RGB 3600MHz CL18 DDR4 RAM
G.Skill 32GB (2x16GB) F4-3600C18D-32GTZN Trident Z Neo for AMD RGB 3600MHz CL18 DDR4 RAM
  • G-Skill-32GB-2x16GB-F4-3600C18D-32GTZN-Trident-Z-Neo-3600MHz-AMD-RGB-DDR4-RAM-3
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 10hrs and 19mins
G-Skill-32GB-2x16GB-F4-3600C18D-32GTZN-Trident-Z-Neo-3600MHz-AMD-RGB-DDR4-RAM-1
Capacity
32GB (16GBx2)
Multi-Channel Kit
Dual Channel Kit
Tested Speed (XMP/EXPO)
3600 MT/s
Tested Latency (XMP/EXPO)
Tested Voltage (XMP/EXPO)
1.35V
Registered/Unbuffered
Unbuffered
Error Checking (ECC)
Non-ECC
SPD Speed (Default)
2133 MT/s
SPD Voltage (Default)
1.20V
Additional Notes
  • Prior to enabling XMP, memory kits will boot at default BIOS settings with compatible hardware.
  • Product Name: