Home  > PC Parts  > Computer Parts  > Memory (RAM)  > DDR5 RAM > G.Skill 48GB (2x24GB) F5-8800C4255H24GX2-TZ5CK Trident Z5 CK 8800MHz CL42 DDR5 RAM
G.Skill 48GB (2x24GB) F5-8800C4255H24GX2-TZ5CK Trident Z5 CK 8800MHz CL42 DDR5 RAM
  • G-Skill-48GB-2x24GB-F5-8800C4255H24GX2-TZ5CK-Trident-Z5-CK-8800MHz-CL42-DDR5-RAM-3
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 11hrs and 10mins
G-Skill-48GB-2x24GB-F5-8800C4255H24GX2-TZ5CK-Trident-Z5-CK-8800MHz-CL42-DDR5-RAM-1
SPECIFICATIONS:
Memory Type
DDR5
Capacity
48GB (24GBx2)
Multi-Channel Kit
Dual-Channel Kit
OC Profile Support
Intel XMP 3.0
Tested Speed (XMP)
8800 MT/s
Tested Latency (XMP)
Tested Voltage (XMP)
1.45V
Registered/Unbuffered
Unbuffered
Error Checking (ECC)
Non-ECC
SPD Speed (Default)
6400 MT/s
SPD Voltage (Default)
1.10V
Fan Included
No
Features
Clock Driver (CKD)
Intel XMP 3.0 (Extreme Memory Profile) Ready
Additional Notes
  • Product Name: