Home  > PC Parts  > Computer Parts  > Memory (RAM)  > DDR5 RAM > G.Skill 64GB (2x32GB) F5-6000J3040G32GX2-TZ5NR Trident Z5 Neo RGB 6000MHz CL30 DDR5 RAM
G.Skill 64GB (2x32GB) F5-6000J3040G32GX2-TZ5NR Trident Z5 Neo RGB 6000MHz CL30 DDR5 RAM
  • G-Skill-64GB-2x32GB-F5-6000J3040G32GX2-TZ5NR-Trident-Z5-Neo-RGB-6000MHz-CL30-DDR5-RAM-3
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 11hrs and 10mins
G-Skill-64GB-2x32GB-F5-6000J3040G32GX2-TZ5NR-Trident-Z5-Neo-RGB-6000MHz-CL30-DDR5-RAM-1
SPECIFICATIONS:
Memory Type
DDR5
Capacity
64GB (32GBx2)
Multi-Channel Kit
Dual Channel Kit
OC Profile Support
AMD EXPO
Tested Speed (EXPO)
6000 MT/s
Tested Latency (EXPO)
Tested Voltage (EXPO)
1.40V
Registered/Unbuffered
Unbuffered
Error Checking (ECC)
Non-ECC
SPD Speed (Default)
4800 MT/s
SPD Voltage (Default)
1.10V
Fan Included
No
Features
AMD EXPO Profile Ready
Additional Notes
Memory module height can be found in the FAQ, under the question "How tall are the memory modules?".
  • Product Name: