Home  > PC Parts  > Computer Parts  > Memory (RAM)  > DDR4 RAM > G.Skill 8GB (1x8GB) F4-2666C19S-8GIS Aegis 2666MHz CL19 DDR4 RAM
G.Skill 8GB (1x8GB) F4-2666C19S-8GIS Aegis 2666MHz CL19 DDR4 RAM
  • G-Skill-8GB-1x8GB-F4-2666C19S-8GIS-Aegis-2666MHz-DDR4-RAM-2
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 9hrs and 21mins
SPECIFICATIONS:
Series
Aegis DDR4
Memory Type
DDR4
Capacity
8GB (8GBx1)
Multi-Channel Kit
Single Channel Kit
Tested Speed
2666MHz
Tested Latency
Tested Voltage
1.20v
Registered/Unbuffered
Unbuffered
Error Checking
Non-ECC
SPD Speed
2666MHz
SPD Voltage
1.20v
Fan lncluded
No
Height
31.2 mm / 1.2 inch
  • Product Name: