Home  > Household Appliances  > Television  > Commercial Displays  > Interactive Panels > Imago AIOS Plus 65in 4K LED Touch Octa-Core 128GB SSD 8GB RAM SmartBoard (IMB-65-AIOS-ST)
Imago AIOS Plus 65in 4K LED Touch Octa-Core 128GB SSD 8GB RAM SmartBoard (IMB-65-AIOS-ST)
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 8hrs and 42mins
NOTE: Extended warranty can be applied to 5 years upon request to the corporate team.
SPECIFICATIONS:
DISPLAY
Panel Size
65in
Light Source
LED
Brightness
400 cd/sq.m
Contrast
Resolution
3840 x 2160 (4K)
Response Time
Less than 6ms
Viewing Angle
178ยบ
Display Colour
10 bits
Screen Protection
4mm Toughened Glass Surface Protection
RGB Signal
VGA/SVGA/XVGA/SXGA/WUXGA
OPS PROCESSING
RAM
8GB
Storage
128GB SSD
LAN Port
1
WLAN
2.4Ghz & 5Ghz
ANDROID PROCESSING
Processor
Octa-Core with pair of Quadcore A73 & A53 (Each Core 2.28GHz)
Graphics Processor
Octa-Core Mali-G52
RAM
8GB
Storage
128GB
WIFI
WIFI 2.4, 5.0 & 6.0
Bluetooth
5.0
Android Version
13.0
INTERACTIVE PARAMETER
Touch Surface
Anti-Break
Touch Sensor
IR
Touch Point
40 points
Writing Tools
Pen or Finger
Touch Resolutions
32768 x 32768
Response Time
Less than 8ms
Cursor Time
125 point/s
Positioning Accuracy
1 mm
Interface to Computer (External)
USB (Touch Out) x 2
CAMERA
Built-in Camera
48 megapixels
Viewing Angle
104ยบ wide of view
Camera Resolution
4K (3840ร—2160)
  • Product Name: