Keychron BM24 Wireless Mouse (MSKCBM24C61)
  • Keychron-BM24-Wireless-Mouse-MSKCBM24C61-4
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 9hrs and 26mins
Keychron-BM24-Wireless-Mouse-MSKCBM24C61-1
Keychron-BM24-Wireless-Mouse-MSKCBM24C61-2
SPECIFICATIONS:
Sensor
PAW3212
DPI (CPI) Range
IPS
30
MCU
TLSR8258
Connectivity
Bluetooth 5.2 / 2.4 GHz / Wired
Polling Rate
1000 Hz (2.4GHz / Wired Mode)
125 Hz (Bluetooth Mode)
Material (Body and Grip)
ABS
Acceleration
50g
Weight
81g Β± 3 g
Cable
Detachable Type-C to C Cable
Click Switch
Huano Silent Micro Switch
Click Switch Lifespan
10 Million Clicks Lifetime
Battery
600 mAh
Battery Life
100 Hours (125 Hz)
120 Hours (1000 Hz)