Home  > Laptops & Computers  > Laptops  > Laptop Accessories > Shintaro 112W Universal USB-C Laptop Charger (SH-PDUC100W)
Shintaro 112W Universal USB-C Laptop Charger (SH-PDUC100W)
  • Laptop-Accessories-Shintaro-112W-Universal-USB-C-Laptop-Charger-SH-PDUC100W-2
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 11hrs and 12mins
Shintaro 112W Universal USB-C Laptop Charger
  • Up to 100W fast-charging power for 2 devices. USB-C Power Delivery 3.0 port & USB Type-A fast-charging port (max 2.4A).
  • Built-in intelligent IC to automatically identify the connected devices.
  • Balances output when charging 2 devices at once. Provides up to 100W via the USB-C cable and up to 12W for the USB Type-A port when charging 2 devices at once.
  • Includes 1.2m USB-C charging cable.
  • Product Name: