Home  > PC Parts  > Computer Parts  > Fans and Accessories  > 80mm Case Fans > SilverStone FN80B 80mm Fan - Black (SST-FN80B)
SilverStone FN80B 80mm Fan - Black (SST-FN80B)
  • 80mm-Case-Fans-SilverStone-FN80B-80mm-Fan-Black-5
  • 80mm-Case-Fans-SilverStone-FN80B-80mm-Fan-Black-3
  • 80mm-Case-Fans-SilverStone-FN80B-80mm-Fan-Black-2
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 10hrs and 13mins
80mm-Case-Fans-SilverStone-FN80B-80mm-Fan-Black-1
SPECIFICATIONS:
Material
PBT
Colour
Black
Bearing
Hydraulic bearing
Connectors
3 pin connector
Rated   Voltage
12V
Starting   Voltage
6.5V
Rated   Current
0.15A
Rated Power
1.8W
Speed
2000 RPM
Airflow
27.81 CFM
Static   Pressure
1.86mmH2O
Noise Level
22.9 dBA
Dimension
80mm (W) x 25mm (H) x 80mm (D)
3.15" (W) x 0.98" (H) x 3.15" (D)
Weight
70g
  • Product Name: