Home  > PC Parts  > Computer Parts  > Cooling  > CPU Cooling > Sudokoo NEXAURA 360mm AIO Liquid CPU Cooler with ARGB LED Pump - White (NEXAURA360 WHITE)
Sudokoo NEXAURA 360mm AIO Liquid CPU Cooler with ARGB LED Pump - White (NEXAURA360 WHITE)
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 9hrs and 21mins
CPU-Cooling-Sudokoo-NEXAURA-360mm-AIO-Liquid-CPU-Cooler-with-ARGB-LED-Pump-White-NEXAURA360-WHITE-1
SPECIFICATIONS:
Socket Compatibility
Intel LGA1851/1700/1200/1151/1150/1155
AMD AM5/AM4
Net Weight
1796 g
Radiator Dimensions
402×120×27 mm(L×W×H)
Radiator Material
Aluminum
Tube length
410 mm
Pump Dimensions
93×74×64 mm(L×W×H)
Pump Speed
2500~3400 RPM±10%
Pump Connector
4-pin PWM
Pump Rated Voltage
12 VDC
Pump Rated Current
0.29 A
Pump Power Consumption
3.48 W
Fan Dimensions
120×120×25 mm(L×W×H)
Fan Speed
500~1900 RPM±10%
0rpm <5 % PWM
Fan Airflow
55.27 CFM
Fan Air Pressure
2.69 mmAq
Fan Noise
≤27.76 dB(A)
Fan Connector
4-pin PWM
Bearing Type
Fluid Dynamic Bearing
Fan Rated Voltage
12 VDC
Fan Rated Current
0.19 A
Fan Power Consumption
2.28 W
LED Type
Addressable RGB LED
LED Connector
3-pin(+5V-D-G)
LED Rated Voltage
5 VDC
LED Power Consumption
2.8 W(PUMP)
  • Product Name: