Thermaltake ASTRIA 400 ARGB Lighting CPU Cooler - White (CL-P138-CA12SW-A)
  • CPU-Cooling-Thermaltake-ASTRIA-400-ARGB-Lighting-CPU-Cooler-White-CL-P138-CA12SW-A-5
  • CPU-Cooling-Thermaltake-ASTRIA-400-120mm-ARGB-Lighting-CPU-Cooler-White-CL-P138-CA12SW-A-3
  • CPU-Cooling-Thermaltake-ASTRIA-400-120mm-ARGB-Lighting-CPU-Cooler-White-CL-P138-CA12SW-A-2
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 6hrs and 16mins
CPU-Cooling-Thermaltake-ASTRIA-400-120mm-ARGB-Lighting-CPU-Cooler-White-CL-P138-CA12SW-A-1
SPECIFICATIONS:
Compatibility
Intel:LGA 2066/2011/1851/1700/1200/1156/1155/1151/1150
AMD:AM5/AM4
(CPU Socket)
Dimensions
124 x 94 x 160 mm ( L x W x H)
Heatsink Material
Aluminum Fins & Copper Heatpipes
Heatpipe
Ξ¦6mm x 6 pcs
Fan Dimensions
120 x 120 x 25 mm ( L x W x H)
Fan Quantity
1pcs
Fan Speed
PWM 500 ~ 1800 RPM
Rated Voltage
LED : 5V
Fan : 12V & 5V
Power Input
LED : 3.25 W
Fan : 1.8W & 1.55W
Air Flow
65.0 CFM
Static Pressure
2.56 mm-H2O
Acoustical Noise
26.8 dBA
Life Expectation
40
Pin Connect
LED : 5V ARGB Header
Fan : 5V ARGB Header
2510 - 4Pin
Cooling Power
230 W