Thermaltake Commander FT - Touchscreen Fan Controller (AC-010-B51NAN-A1)
Thermaltake Commander FT: 5.5" capacitive touchscreen fan controller for 5 fans (10W each, 0‑9990 RPM), with auto/manual/performance/silent modes, 1 temperature sensor (0‑90 °C), 5.25" bay, steel/plastic build, 3/4‑pin fan & 4‑pin Molex power, includes screws & sensor tape.
  • 31625_thumb_P_1532497353898
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 2hrs and 30mins
   Commander FT Touchscreen Fan Controller
Weight300g
Dimension148 x 88 x 42 mm
Form Factor5.25Âť Driver Bay
MaterialSteel, Plastic
ScreenSize : 5.5 Inches
   Type : Capacitive Touch Screen
   Main Function : Fan Controller
FanChannels : 5
   Channel Wattage : 10W
   Combined Wattage : 50W