Home  > PC Parts  > Computer Parts  > Fans and Accessories  > 120mm Case Fans > Thermaltake Riing Quad 12 120mm RGB Radiator Fan TT Premium Edition White - 3 Pack (CL-F100-PL12SW-A)
Thermaltake Riing Quad 12 120mm RGB Radiator Fan TT Premium Edition White - 3 Pack (CL-F100-PL12SW-A)
  • 54254_thumb_P_1588207262604
  • 54254_thumb_P_1588207273512
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 3hrs and 56mins
 Thermaltake Riing Quad 12 120mm RGB Radiator Fan TT Premium Edition White - 3 Pack
SPECIFICATIONS:
P/N
CL-F100-PL12SW-A
FAN DIMENSION
120 x 120 x 25 mm
INTERFACE
USB 2.0 connectors (9 Pin)
SYSTEM COMPATIBILITY
Windows 7 / 8 / 8.1 / 10
FAN STARTED VOLTAGE
9.0 V
FAN RATED VOLTAGE
12 V & 5V
RATED CURRENT
12V- 0.09 A , 5v – 0.9A (Fan*1)
POWER INPUT
12V – 3.24 W . 5V – 13.5 W (Fan*3)
FAN SPEED
500 ~ 1500 R.P.M
MAX. AIR PRESSURE
1.4 mm-H2O
MAX AIR FLOW
40.9 CFM
NOISE
25 dB-A
BEARING TYPE
Hydraulic Bearing
LIFE EXPECTATION
40,000 hrs,25℃
WEIGHT
189 g (Fan*1)
  • Product Name: