Home  > PC Parts  > Computer Parts  > Power Supply / PSU > Thermaltake Smart BM3 850W 80+ Bronze PCIe Gen5 Semi-Modular ATX 3.0 Power Supply (PS-SPD-0850MNFABA-3)
Thermaltake Smart BM3 850W 80+ Bronze PCIe Gen5 Semi-Modular ATX 3.0 Power Supply (PS-SPD-0850MNFABA-3)
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 11hrs and 5mins
SPECIFICATIONS:
Watts
850W
Model
SPD-850AH2CLB
Color
Black
Dimension ( W / H / D )
150mm(W)x86mm(H)x140mm(D)
PFC (power factor correction)
Active PFC
Power good signal
100-150 msec
Hold up time
> 17msec
Input current
15A-6A
Input frequency range
50Hz/60Hz
Input voltage
100-240V~
Operating temperature
5°C to + 45°C
Operating humidity
20% to 85%, non-condensing
Storage temperature
-40°C to + 55°C
Storage humidity
10% to 95%, non-condensing
Cooling system
12cm FDB Fan
Efficiency
Meet 80 PLUS® Bronze at 115Vac input.
MTBF
100,000 hrs minimum
Safety approval
CE/UKCA/LVD/UKCA/FCC/ICES/TUV/CB/cTUVus/BSMI/CCC
PCI-E 6+2PIN
4
PCIE 12+4PIN
1(450w)
Protection
OCP/OVP/UVP/OPP/OTP/SCP
  • Product Name: