Home  > PC Parts  > Computer Parts  > Cooling  > CPU Cooling > Thermaltake TH120 V2 ARGB 120mm AIO Liquid CPU Cooler - Black (CL-W360-PL12SW-A)
Thermaltake TH120 V2 ARGB 120mm AIO Liquid CPU Cooler - Black (CL-W360-PL12SW-A)
  • CPU-Cooling-Thermaltake-TH120-V2-ARGB-120mm-AIO-Liquid-CPU-Cooler-Black-6
  • CPU-Cooling-Thermaltake-TH120-V2-ARGB-120mm-AIO-Liquid-CPU-Cooler-Black-4
  • CPU-Cooling-Thermaltake-TH120-V2-ARGB-120mm-AIO-Liquid-CPU-Cooler-Black-2
  • CPU-Cooling-Thermaltake-TH120-V2-ARGB-120mm-AIO-Liquid-CPU-Cooler-Black-3
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 6hrs and 13mins
CPU-Cooling-Thermaltake-TH120-V2-ARGB-120mm-AIO-Liquid-CPU-Cooler-Black-1
SPECIFICATIONS:
Pump
Speed : PWM 1500~3300 R.P.M
Rated Voltage : 12 V & 5V
Rated Current : 0.43 A & 0.32 A
Power Input : 5.16 W & 1.6 W
Connector : 2510–4 Pin / 5V ARGB header–3 Pin
Water block
Material : Copper
Fan
Dimension : 120 x 120 x 25 mm
Speed : PWM 500~2000 R.P.M
Noise Level : 25.8 dB-A
Rated Voltage : 12 V & 5V
Rated Current : 0.11 A & 0.31 A (one fan)
Power Input : 1.32 W & 1.55 W (one fan)
Max. Air Flow : 57.05 CFM
Max. Static Pressure : 2.23 mm-H2O
Connector : 2510 - 4 Pin PWM , 5V ARGB header - 3 Pin
Bearing Type : Hydraulic Bearing
Life expectation : 40,000 hrs,25℃
Tube
Length : 460 mm
Material : Rubber
Radiator
Dimension : 157 x 120 x 27 mm
Material : Aluminum
Compatibility
Intel LGA 1700/1200/1156/1155/1151/1150
AMD AM5/AM4/AM3+/AM3/AM2+/AM2
  • Product Name: