Home  > PC Parts  > Computer Parts  > Cooling  > CPU Cooling > Thermaltake TH360 V2 Ultra EX ARGB 360mm AIO Liquid CPU Cooler - Snow (CL-W426-PL12SW-A)
Thermaltake TH360 V2 Ultra EX ARGB 360mm AIO Liquid CPU Cooler - Snow (CL-W426-PL12SW-A)
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 7hrs and 14mins
CPU-Cooling-Thermaltake-TH360-V2-Ultra-EX-ARGB-360mm-AIO-Liquid-CPU-Cooler-Snow-CL-W426-PL12SW-A-1
SPECIFICATIONS:
Pump
Motor Speed : PWM 1500~3300 RPM
Rated Voltage : 12V
Rated Current : 0.43A
Power Input   : 5.16W
CPU Display
Rated Voltage : 5V
Power Input : 1.15W
Display Type : 2.1"TFT-LCD
Display Resolution : 480x480 (RGB) px
Display Support
Interface : Micro USB to USB (9PIN)
System Compatibility : Windows 10 / 11
Water Block
Material : Copper
Fan
Dimension : 120 x 120 x 25 mm
Speed : PWM 500~2000 R.P.M
Rated Voltage : 12V/5V
Rated Current :0.19A & 0.32A (one fan)
Power Input : 2.28W & 1.6W (one fan)
Air Flow. : 68 CFM (one fan)
Static Pressure. : 2.95 mm-H2O (one fan)
Noise Level. : 28.5 dB-A
Tube
Length : 460mm
Material : Rubber
Radiator
Dimension : 396 x 120 x 27 mm
Material : Aluminum
Compatibility
CPU Socket :
Intel LGA 2066/2011-3/2011/1700/1200/1156/1155/1151/1150
AMD AM5/AM4/AM3+/AM3/AM2+/AM2/FM2/FM1
  • Product Name: