Home  > PC Parts  > Networking  > Networking Accessories > TP-Link 24V Passive PoE Adapter (POE2412G)
TP-Link 24V Passive PoE Adapter (POE2412G)
Passive 24V PoE adapter with dual 10/100/1000Mbps RJ45 ports, auto MDI/MDIX, 12W max power, 100~240V AC input, LED power indicator, compact 85.8x43.9x35mm, FCC/ RoHS certified.
  • Switches-TP-Link-TL-POE2412G-24V-Passive-PoE-Adapter-5
  • Switches-TP-Link-TL-POE2412G-24V-Passive-PoE-Adapter-2
  • Switches-TP-Link-TL-POE2412G-24V-Passive-PoE-Adapter-3
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 2hrs and 19mins
Switches-TP-Link-TL-POE2412G-24V-Passive-PoE-Adapter-1
SPECIFICATIONS:
HARDWARE FEATURES
Interface
2 x 10/100/1000Mbps RJ45 Port
AUTO Negotiation/AUTO MDI/MDIX
1 100~240V / 50~60Hz AC Power Input Port